Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
02.02.2021
Novinky

Diagnostická sada vizuálního stresu

Výzkumy ukazují, že až pro 20 % dětí v běžném vzdělávání je používání barevných fólií při čtení prospěšné a pro 5 %z nich je prospěch významný. Vizuální stres je oslabená schopnost mozku kvalitně zpracovat vizuální informaci. Ve školní praxi má tato kvalita zpracování vliv na to, jak žák vnímá písmena, slova a jak čte. Potíže se zpracováním vizuálních vjemů mohou být též příčinou nevysvětlitelných fyzických symptomů jako jsou bolesti hlavy, únava očí, vyčerpání, zvýšený motorický neklid dítěte při práci s textem. Nelze jej určit standardními pedagogickými nebo zdravotními testy, ale je možné ho jednoduše odhalit, pokud víte, na co se máte zaměřit. 

V zahraničí se vizuálním stresem od 80. let zabývá mnoho odborníků. Nyní je diagnostikován ve více než 45 zemích světa.   

Naše společnost se rozhodla uchopit problematiku vizuálního stresu komplexně. Již před dvěma lety jsme zahájili dovoz základních pomůcek v podobě barevných fólií do České republiky a připravili jsme akreditované vzdělávací programy pro pedagogy, speciální pedagogy a psychology. V minulém roce jsme se rozhodli rozšířit svoji nabídku o diagnostický manuál vizuálního stresu, který je v zahraničí široce používaný. Navázali jsme proto ještě užší spolupráci s britskou společností Crossbow Education, která je dodavatelem pomůcek pro zmírnění vizuálního stresu do 70 % školských zařízení ve Velké Británii. Diagnostickou sadu jsme přeložili do češtiny a v prosinci 2020 jsme zahájili její prodej.  

Diagnostická sada je přizpůsobena pro použití ve školách. Pomůže odhalit pravou příčinu potíží při čtení, jíž je často právě vizuální stres. Přináší několik standardizovaných testů pro odhalení symptomů, výběr vhodné barevné fólie pro čtení a práci na PC. Je doplněna testem rychlosti čtení pro zjištění přínosu barevné fólie. V sadě nechybí ani stručný přehled symptomů pro identifikaci vizuálního stresu ve třídě, vzor dopisu pro informování zákonných zástupců dítěte nebo informační brožura o vizuálním stresu. 

Uživatel diagnostické sady zde nalezne mnoho užitečných rad jak pro děti s vizuálním stresem, tak také s dyslexií. Jak přizpůsobit pracovní prostředí, vzdělávací materiály, jaké má používat fonty, velikost písma a jak postupovat při začlenění barevných fólií do výuky.  

Diagnostickou sadu je možné zakoupit samostatně na e-shopu www.proskolaky.eu, nebo ji získat jako výukový materiál na školení Vizuální stres jeho diagnostika a podpůrná opatření ve školní praxi. Zde je doplněna o praktické rady lektorů a individualizovanou testovací metodiku. Informace o školení a více o vizuálním stresu naleznete na www.vizualnistres.cz.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Přihlaste se k odběru newsletteru.
Články a rady

Certifikace

Vytestování vhodné barvy

 

Doporučujeme:

Kontakt

info@proskolaky.eu

tel.: +420 608 943 719

On-line úhrady od 15.3.2022 zajišťuje platební brána comgate

Platební brána ComGate

 

Sledujte nás

 

© Brána ke knihám s.r.o. 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz