Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
Novinky
30.01.2019
Produkty Energy a jejich pomoc při vzdělávání - Mgr. Stanislava Emmerlingová
Mozek potřebuje k maximální výkonnosti optimální výživu, tj. kyslík, glukózu, minerály, vitamíny, enzymy a některé tuky, a k tomu také emocionální... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Specifická porucha učení – dyslexie
15.02.2022 Novinky
Specifická porucha učení – dyslexie
Martin je žákem třetí třídy základní školy. Velmi jej baví matematika, ale často chybuje ve slovních úlohách – a to všechno jen kvůli čtení. Někdy děl... číst celé
Produkty Energy a jejich pomoc při vzdělávání - Mgr. Stanislava Emmerlingová Produkty Energy a jejich pomoc při vzdělávání - Mgr. Stanislava Emmerlingová
Základní přírodní produkty Energy byly vytvořeny před více než 25 lety a fungují na základě ověřeného systému, tzv. pentagramu, který zná již několik ... číst celé
Vnímejte šetrně Vnímejte šetrně
Přečtěte si o tom, jaké maličkosti rozhodují o našem vnímání světa. číst celé
Zobrazit všechny články
PSACÍ TRENAŽER

Výbornou pomůckou pro nácvik počátečního psaní je psací trenažer. Je to plastová tabulka obdélníkového tvaru o rozměrech 20 x 7 cm. V ní jsou vylisovány vodicí žlábky ve tvaru písmen abecedy. Na dně každého žlábku jsou výstupky, které při přejetí tužkou vydávají zvuk a zároveň jemně působí na nervová zakončení v prstech rukou. Dítě zapojuje více smyslů najednou, vjem je tak silnější a zapamatování snazší.

Z jedné strany jsou písmena tiskací, z druhé strany typu Comenia Script. Tabulka je tedy vhodná zvláště pro nácvik tvarů nevázaného písma. Může ale pomoci i s písmem vázaným – obsahuje vlnovky, horní kličky, zátrhy, čáry a ovály.

Výhodou je, že žák může tabulku po počátečním zacvičení používat samostatně. Psací trenažer mu vede ruku, a pokud se odchýlí od správného tvaru, hned to sám pozná – hrot tužky vyjede ze žlábku. Tabulka tak posiluje jeho sebeřízení při učení a velmi snadno mu dopřeje pocit úspěchu. Ten jej motivuje k další činnosti.

Při pravidelném používání trenažeru se rychle zlepšují všechny aspekty psaní – čitelnost, úhlednost i hbitost. Trenažer sám ohlídá tvar, velikost, stejnoměrnost a sklon písma. Pomáhá i při počátečním nácviku správné hustoty, rytmizace a celkové úpravy (ta probíhá později – v psaní na papír).

Psací trenažer je velmi skladný, a lze jej bez potíží nosit s sebou. Může dobře posloužit i dospívajícím či dospělým cizincům (např. z Ukrajiny nebo Číny) při nácviku psaní latinky.

Výuka psaní s psacím trenažerem je pohodlnější pro žáka i vyučujícího, snižuje únavu očí a je celkově příjemnější. Výzkumy prokázaly, že je také rychlejší, a to až 3x oproti klasické výuce psaní.

Není potřeba se s psaním trápit, když vás může bavit.

Produkty Energy a jejich pomoc při vzdělávání - Mgr. Stanislava Emmerlingová
30.01.2019

Mozek potřebuje k maximální výkonnosti optimální výživu, tj. kyslík, glukózu, minerály, vitamíny, enzymy a některé tuky, a k tomu také emocionální i fyzickou rovnováhu organismu. Tato rovnováha (homeostáza) ovlivňuje nejen naše zdraví, ale i produkci neurotransmiterů – přenašečů informací mezi nervovými buňkami, které jsou důležité pro psychické procesy. Naše tělo funguje na energetické úrovni jako celek, v souhře s našimi emocemi a s činností jednotlivých orgánů. A právě na tomto principu byly produkty Energy vytvořeny.

Výše zmíněné souvislosti znali také naši předci, kteří nám zanechali odkaz svého poznání v různých příslovích. Např. „Hýbl mi žlučí...“, říkáme, když náš někdo nebo něco rozčílí – to znamená, že nám tato emoce vzteku aktuálně oslabila energeticky žlučník a játra. Pokud se toto rozčilování opakuje, náš mozek pak nemusí dostávat potřebné množství glukózy, tedy výživy. V praxi se to může podílet na horším soustředění, následně na oslabení paměti, na přechodném zhoršení zrakového vnímání a také na tendenci k netrpělivosti, k impulzivitě až agresivitě či emocionální labilitě. Při dlouhodobém „rozčilování“ se mohou dostavit zdravotní problémy, např. různé alergie, astma, potíže s trávením či tvorba žlučových kamenů. Samozřejmě funkčnost jater a žlučníku oslabuje i prodělané onemocnění (např. mononukleóza, žloutenka) a také nevhodná skladba stravy a toxická zátěž. Tady může pomoci Regalen.

Úzkostné stavy dětí i dospělých, strachy až fóbie, hyperaktivita autonomního nervového systému, výpadky sluchové pozornosti a některé typy křečovitosti často patří k oslabené energetice močových cest a ledvin, které se starají i o hospodaření organismu s vodou a s minerály (např. hořčík). Tady může pomoci Renol.

Jedinci, kteří dříve prožili či aktuálně prožívají smutek (často i děti neplánované, narozené císařským řezem a autisté) mívají problémy s čichem, oslabenou energetiku plic a tlustého střeva, tedy i střevní mikrobiom.  Jejich regeneraci, zásobování mozku kyslíkem a zároveň plicní odolnost vůči virózám může posílit Vironal. Oslabený střevní mikrobiom po císařském řezu či po užívání antibiotik podpoříme i užíváním probiotik, např. Probiosanu.

Korolenlze nazvat až poradenským „TOP produktem“. Podporuje dozrání CNS u dětí s poruchami učení a ADHD (zvláště u předčasně narozených dětí, po těžkých porodech, úrazech mozku) a také nápravu poruch řeči (opožděný vývoj řeči, patlavost, koktavost, upovídanost). Poradí si i se zmírněním stresu a únavy při přepracování. Spolu s metodami emocionálního uvolnění se dokáže podílet na odstranění nočních děsů či nespavosti u dětí i dospělých. Podporuje také tvorbu neurotransmiteru serotoninu, tedy i léčbu některých neurotických poruch. Lze ho doplnit Peralginem, který má také uklidňující účinek a mnoha lidem pomohl zbavit se alergie i nespavosti. Však se nás psychosomatika ptá - „Na co nebo na koho jsme alergičtí?“.

Komplex bylin Gynex se mnohokrát osvědčil při řešení expresivní (motorické) dysfázie a opožděného vývoje řeči spolu v kombinaci se specifickou pohybovou rehabilitací. Pomáhá stabilizovat psychiku a zlepšit soustředění u diabetických dětí (ideálně s vědomím lékaře) v kombinaci s Fytominerálem. Zkušenosti z praxe spolu s výsledky testování ukazují, že lze Gynex v některých případech u dětí nahradit užíváním Vitamarinu neboSacha Inchi v kombinaci s Korolenem nebo se Stimaralem.

Na energetické souvislosti činnosti orgánů s emocemi se můžeme podívat v následujícím grafu (viz. kniha Vidím to jinak – kapitola Co nám tělo říká a co potřebuje).

Pentagram

Dalším často využívaným produktem je Stimaral, který podporuje adaptaci organismu na nové prostředí a na ztížené životní podmínky. Zmírňuje účinky stresu u dětí s ADHD i s poruchami autistického spektra. Jeho dlouhodobější užívání zlepšuje soustředění, paměť, vnímavost i matematické schopnosti. Podporuje také okamžité zvýšení psychické i fyzické výkonnosti. Je vhodné ho užít 20 až 30 minut před akcí. To je ověřeno i některými vrcholovými sportovci a potvrzeno k bezproblémovému použití při závodech Světovou anti-dopingovou agenturou (2014). Stimaral je specificky účinný také v kombinaci s dalšími produkty.

Stimaral + Vitamarin či Organic Sacha Inchi(optimální směs nenasycených mastných kyselin) se osvědčuje při ADHD, poruchách učení, hypoaktivitě a některých poruchách autistického spektra. Stimaral + Revitae působí jako přírodní psychostimulant. Není návykový! Využití této kombinace objevili vysokoškolští studenti, kteří ji začali využívat ve zkouškovém období ke zlepšení soustředění a paměti. Kombinace Stimaralu s Korolenemmůže pomocipři některých stresech, depresích a úzkostech. Stimaral a Relaxin podporuje vysokou výkonnost spolu s eliminací stresu.

Revitae snižuje negativní dopad stresu na organismus, posiluje koncentraci a pozornost a také potlačuje trému před psychickou zátěží.  Celitin zlepšuje paměť a aktivuje myšlení v jakémkoliv období života.

Přímou výživu mozku podporuje iFytominerál, který doplňuje deficit stopových prvků, hlavně hořčíku, s téměř 100 % vstřebatelností (koloidní forma). Pomáhá řešit koktavost, tiky, psychickou únavu, poruchy paměti. Podporuje detoxikaci toxických minerálů v organismu a buněčnou činnost. Zvyšuje funkčnost enzymů a vstřebávání vitamínů

Raw Ambrosia je dokonalá super potravina. Je to biologicky fermentovaný úlový pyl, který ale nezpůsobuje alergii. Poskytuje 4x více prospěšných látek než med. Obsahuje zhruba 100 živin, 22 aminokyselin (bílkoviny), 27 minerálů, stopové prvky, téměř všechny vitamíny skupiny B (1,2,3,5,6,7,8,12),  k jejichž zvýšené spotřebě dochází při stresové zátěži, dále provitamín A, vitamíny C, D, E, K a tisíce enzymů,  koenzymů, a fytohormony. Upravuje správnou funkci střev – střevní mikroflóru, pomáhá při stavech vyčerpanosti a syndromu chronické únavy. Příznivě působí na psychický a tělesný vývoj dětí, posiluje imunitu.

Vitaflorin je vyvážený zdroj biologických aktivních látek čistě přírodního původu. Podporuje správnou funkci nervové soustavy při únavě, při vysoké psychické, fyzické a sportovní zátěži. Zvyšuje imunitu a podporuje zlepšení duševních i fyzických funkcí po celý život, i ve stáří. 

Výběr správného produktu i jeho dávkování můžeme zcela jednoduše ověřit svalovým testem, který funguje na principu biofeedbacku, tj. biologické zpětné vazby. Návod lze vyhledat v knize Vidím to jinak - s. 151 a s. 187. Pozor! Čím větší a dlouhodobější problém je a čím více je jedinec citlivější, tím menší dávkou začínáme. I tady z počátku platí, že méně znamená více.

Autor článku: Mgr Stanislava Emmerlingová

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Přihlaste se k odběru newsletteru.
Články a rady

Certifikace

Vytestování vhodné barvy

 

Doporučujeme:

Kontakt

info@proskolaky.eu

tel.: +420 608 943 719

On-line úhrady od 15.3.2022 zajišťuje platební brána comgate

Platební brána ComGate

 

Sledujte nás

 

© Brána ke knihám s.r.o. 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz