Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Dyslexie
Dyslexie

Dle slov Prof. Zdeňka Matějčka jsou v naší populaci 4% dětí s mírnější nebo závažnější formou Dyslexie. „Speciálně pedagogickou péči tedy potřebují určitě 4 procenta dětské populace,“ uvedl Prof. Matějček v roce 2002 v rozhovor pro učitelské noviny. Toto však může být jen špička ledovce.

V této sekci přinášíme nabídku produktů, které mohou právě dyslektikům pomoci. Především se zaměřujeme na oblast problémů se čtením, práci s počítačem a psaním.

Naše produkty (barevné folie a sešity) se opírají o výzkumy prováděné v 80. letech minulého století, zabývajících se vlivem podkladu na kterém je čtený text vytištěn a vnímáním. Tento jev se nazývá Vizuální stres nebo také Irlen syndrom (po jedné z výzkumnic, která se zkoumáním zabývala).

Tyto výzkumy prokázaly, že změnou barevného podkladu při čtení a psaní můžeme eliminovat i symptomy vizuální perzistence u dyslektiků. Jedná se především o

  • přeskakování písmenek,
  • pohyb čteného textu, jeho vlnění, roztékání, rozmazanost,

a z toho plynoucí

  • rychlá únava při práci s textem,
  • obtíže při přepisu z tabule,
  • přeskakování slov nebo řádků při čtení,
  • pomalé a nejisté čtení, potíže s porozuměním čtenému textu,
  • pálení a časté mnutí očí.

Více informací o vizuálním stresu a jeho terapii se dozvíte v sekci Vizuální stres nebo na www.vizualnistres.cz.

Z posledních výzkumů vyplývá, že většími či menšími problémy s vizuálním stresem trpí až 20% populace a někteří terapeuti zabývající se vizuálním stresem v Británii a USA uvádějí, že tento problém může postihovat 50 – 60% dyslektických jedinců.

Dle knihy Helen Irlen „Reading by the Colors“ z roku 1995 trpí vizuálním stresem 46% lidí s problémy čtení, dyslexií nebo poruchami učení. U 12% celé populace se poté projevují větší, či menší problémy percepce (zpracování vnímaných informací).

Správnou diagnostikou výše uvedených symptomů a výběrem vhodné barvy, je možné tyto příznaky z větší části, či zcela eliminovat.

Vizuální stres nemá vliv na inteligenci. Poruchami učení a vnímání, ke kterým Dyslexie a  Vizuální stres patří, trpí jedinci s vysokým IQ a talentem pro různé obory od umění až neobvyklé vědecké obory.

Články a rady

Certifikace

Vytestování vhodné barvy

Doporučujeme:

Kontakt

info@proskolaky.eu

tel.: +420 608 943 719

 

Sledujte nás

 

© Brána ke knihám s.r.o. 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.